محصولات

بلوک سبک AAC

اتصالات فلزی

بتن سبک AAC

AAC مخفف عبارت Autoclaved Aerated Concrete به معنی بتن هـــوادار اتوکلاو شده می باشد و جهت ســاخت دیوار و کــف بکار می رود. از نظر ماهیت یک فرآورده بتنی است که از پخت مخلوط سیمــــان، سیلیس یا ماسه سیلیس، آهک، پـــودر آلومینیــوم و آب در فشار و دمای بالا حاصل می شود. از دیدگاه فیزیکی جامد، غیرآلاستیک و متخلخل بوده و چگالی آن کمتر از آب است. رنگ طوسی مایل به سفید بوده و تا حــدودی خاصیت چکش خواری دارد. این محصول دارای خواص منحصر به فرد مانند چگــالی کم، عایق حرارت و عایق صوت می باشد که کلیه این خواص از تخلخل این فراورده ناشی می شود.

با توجه به استفاده از فناوری های نوین در ایجاد تخلخل های منحصر به فرد (سلولی) در ساخت بتن هوادار اتو کلاو شده محصول تولید شده بسیار سبک می باشد (تقریبا نصف وزن آب) که این به معنای کاهش وزن ساختمان یا کاهش بار مرده است که منتج به کاهش مقطع اسکلت و مقاومت بیشتر سازه در برابر نیروی مخرب زلزله خواهد شد.
محصول تولید شده ضمن داشتن ویژگی وزن کم، مقاوم و با دوام بوده و عمر بسیار طولانی خواهد داشت. بیش از نیم قرن است که در سازه های ساخته شده در مناطق آب و هوای مختلف جهان از بتن سبک اتو کلاو شده استفاده می شود که این امر در نتیجه خواص مکانیکی عالی این محصول می باشد.

استحکام و مقاومت این محصول در نتیجه پوشیده شدن حفره‌های هوا توسط سیلیکات کلسیم و تولید تحت فشار در حدود 12 اتمسفر می باشد.

این محصول توسط معماری سوئدی بنام Axel Erickson در سال 1923 اختراع گردید و از آن تاریخ تاکنون در روشهای تولید و نحوه تولید حباب های هوا تغییرات بسیار زیادی صورت گرفته است. عمر بناهای ساخته شده با این محصول در اروپا بیش از 80 سال می باشد.

جدول مشخصات aac

سبک سازان شرق تنها شرکت با توانایی تولید بلـوک سبک AAC در رده دانسیته 350-450 کـیلوگرم بر مترمکعب در ایران است.

شـرکت سبک سازان شرق توانایی تغییر سایز محصولات و همچنین مشخصات فنی را به درخواست مشتری دارد.

چسب AAC

چسب پایه سیمانی بتن هوادار اتوکلاو شده (AAC)جهت اتصال بلوک های دیواری سبک که دارای جذب آب زیاد می‌باشند، مناسب است. مقدار مصرف پایین، عدم هدر رفت چسب، تهیه و کارپذیری آسان، استحکام و مقاومت بالا، مقاومت در برابر رطوبت از خواص منحصر بفرد این چسب می باشد و نیازی به اضافه نمودن هیچ افزودنی دیگری جز آب ندارد.
نکته: از این چسب می توان برای پر کردن و ترمیم آسیب دیدگی بلوک ها در زمان اجرا و بندکشی آنها جهت رسیدن به سطح دیواری مقاومتر و یکدست تر نیز استفاده نمود.

بسته بندی

در کیسه های لمینیتی 23 کیلوگرمی موجود می باشد.

خواص و ویژگی های چسب AAC:

  • مقاومت بالا در برابر رطوبت و آب
  • چسبندگی عالی به سطح
  • زمان دهی مناسب جهت چسباندن قطعات بلوک
  • آماده نمودن سریع و آسان
  • درصد مصرف پایین و مقرون به صرفه بودن
  • استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه
  • چسب بلوک باعث از بین بردن پل حرارتی محل ملات ماسه سیمان شده و به نصب قطعات سرعت می بخشد
  • میزان مصرف این محصول نسبت به موارد مشابه در بازار بسیار کمتر میباشد ، به طوریکه  با هر پاکت چسب میتوان یک متر مکعب بلوک را اجرا نمود

روش مصرف

1) پودر چسب را به تدریج به آب در ظرفی تمیز اضافه نمایید و کاملا هم بزنید. (در صورت امکان از همزن برقی استفاده نمایید)
2) نسبت اختلاط 6 لیتر آب با 23 کیلوگرم پودر چسب می باشد. (لازم به ذکر است بسته به میزان رطوبت منطقه و درجه حرارت محیط، این نسبت حداکثر به مقدار مثبت/منهای ۲ کیلوگرم پودر چسب قابل تغییر می باشد، لذا اضافه نمودن پودر چسب به آب را تا رسیدن به حالت خمیری شکل (روان) ادامه دهید. بدیهی است شکل رقیق ملات یا به اصطلاح دوغابی ویا بسیار سفت، مورد تایید نمی باشد.
3) پس از اختلاط کامل حدود ۵ دقیقه صبر نموده و سپس جهت رسیدن به شکل نهایی ملات آماده، حدود ۱ دقیقه مخلوط را هم بزنید.
4) دمای مناسب جهت اماده سازی و استفاده از ملات آماده ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد می باشد. بر این اساس زمان مصرف پس از اختلاط حداکثر 2 ساعت می باشد.
5) زمانیکه ملات یکدست بدست آمد، آن را با ماله روی سطح افقی و عمودی بلوک AAC که پیشتر تمیز و مرطوب شده است با ضخامت حدود ۲ تا ۳ میلیمتر پهن نموده و قطعات بلوک را بچسبانید.

چسب aac
chassss

اتصالات فلزی

بست گونیا انعطاف پذیر:

کاربرد:جهت کاهش از اثر میانقابی دیوار و مهار دیوار به سازه.
موارد مصرف: اتصال دیوارهای داخلی و خارجی به دیوار بتنی و ستون

اتصالات کرکره ای:

کاربرد:جهت اتصال مستحکم تر بلوک ها به یکدیگر

اتصالات کرکره ای
اتصالات فلزی

آدرس کارخانه: خراسان شمالی، بجنورد، شهرک صنعتی بیدک، صنعت 9

دفترمرکزی: مشهد، بلوار سجاد، نبش بهـــارستان4، ساختمان آناهیتــا

تلفن: 38666611-051   فکس: 38666622-051  موبایل: 09153727962