Ar
ارتباط با ما
سلام خوش آمدید
مزایای استفاده

با توجه به استفاده از فناوری های نوین در ایجاد تخلخل های منحصر به فرد (سلولی) در ساخت بتن هوادار اتوکلاو شده محصول تولید شده بسیار سبک می باشد (تقریبا نصف ورزن آب) که این به معنای کاهش وزن ساختمان یا کاهش بار مرده است که منتج به کاهش مقطع اسکلت و مقاومت بیشتر سازه در برابر نیروی مخرب زلزله خواهد شد .
محصول تولید شده ضمن داشتن ویژگی وزن کم مقاوم و با دوام بوده و عمر بسیار طولانی خواهد داشت. بیش از نیم قرن است که در سازه های ساخته شده در مناطق آب و هوای مختلف جهان از بتن سبک اتو کلاو شده استفاده می شود که این امر در نتیجه خواص مکانیکی عالی این محصول می باشد. استحکام و مقاومت این محصول در نتیجه پوشیده شدن حفره های هوا توسط سیلیکات کلسیم و تولید تحت فشار در حدود ۱۲ اتمسفر می باشد.


بهره گیری از بتن سبک اتو کلاوشده می تواند راه حل مناسب جهت ایجاد محیطی آرام و دلپذیر در محل کار و استراحت شما به شمار آید .در بسیاری از منابع، AAC در رده مصالح ساختمان عایق صوتی (آکوستیک) قرارمی گیرد. مطابق استاندارد ASTM این محصول در رده عایق های صوتی بسیار خوب طبقه بندی شده است. جداول زیر به ترتیب طبقه بندی عایق صوتی بر اساس استاندارد ASTM  و بررسی میزان جذب صوتی بلوک AAC بر اساس ضخامت را نشان می دهد.


بتن سبک اتوکلاوشده به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد حباب های هوای ریز محبوس در آن، توانایی بالایی به عنوان یکی از مصالح عایق حرارتی در ساختمان از خود بروز داده است. از این رو طبق تحقیقات پژوهشگران آلمانی ر روی دیوار ساخته شده از این محصول که با ملات (چسب) مخصوص اتصالات آن از طریق یک لایه نازک پوشیده شده است نشان می دهد در هزینه ایجاد تاسیسات حرارتی و برودتی تا حدود ۲۸% و در هزینه های جاری بخش تاسیسات تا حدود ۳۰% صرفه جویی امکان پذیر است .


بتن سبک اتو کلاو شده از مواد معدنی طبیعی تشکیل می شود که قابل اشتعال نیست و حرارت را به آرامی منتقل می نماید . به طوری که میانگین سرعت آتش در مکانهای ساخته شده این نوع بلوک تقریبا ۳ سانتی متر در ساعت است .همین ویژگی بتن سبک اتوکلاوشده را در زمره دیوارهای ضد آتش (Fire wall) معرفی می کند. بر همین اساس بتن AAC در کلاس یک استاندارد Euro در خصوص قابلیت احتراق قرار می دهد که در واقع بهترین سطح در این حوزه است. همچنین بتن سبک اتوکلاوشده میتواند تا حدود ۱۲۰۰  درجه سانتی گراد در برابر آتش  مقاومت نماید .


ساختار میکرو سلولار بتن سبک اتو کلاو شده حفاظت قابل توجهی را در مقابل اثر یخ زدگی ایجاد می کند و آزمایش یخ زدگی نشان می دهد که تحت این شرایط هیچگونه کاهش در استحکام بتن سبک اتوکلاو شده ایجاد نمی شود . در عمل نیز استفاده مداوم در نقاط سرد سیر جهان و نیز کشورمان در سالهای اخیر گواهی بر این امر است .کارکردن با بلوک سبک AAC بسیار آسان است . میتوان بلوک AAC را بر اساس نیاز در محل مورد استفاده به وسیله اره برش داده و لذا از لحاظ هزینه های دستمزدی دارای صرفه اقتصادی می باشد . برروی بلوک AAC امکان تعبیه محل تاسیسات (جای پریز، کانالهای عبور سیم برق و ...) وجود دارد که این خود منجر به حذف نیاز به لایه های گچ خاک را فراهم می آورد.


وزن بسیار کم بتن اتوکلاو شده هزینه های حمل و نقل آن را تا محل استفاده در پروژه ها را کاهش می دهد.
میزان ملات مصرفی جهت نصب و اجرای این محصول بسیار کمتر از سایر محصولاتی همچون آجر و سفال می باشد.
کاش هزینه تیم اجرایی که در صورت به کارگیری بتن سبک اتوکلاو شده صرفه جویی قابل توجهی نسبت به سایر محصولات را به همراه دارد
.


بررسی های انجام شده نشان دهنده سازگاری کامل این بتن با محیط زیست می باشد به گونه ای که برای طبیعت مضر نیست و با توجه به قابلیت بازیافت ضایعات برشی حاصل از AAC، این محصول هیچگونه زباله یا مواد آلاینده تولید نمی کند. تولید بتن سبک هیچ نیازی به استفاده از خاک ارزشمند رس ندارد و همچنین ایجاد آلودگی شدید توسط کوره های تولید مصالح مشابه در مورد بتن سبک مشاهده نمی شود. میتوان گفت استفاده از بتن سبک رهیافتی برای دسترسی به جهانی سبزتر است.

آخرین اخبارتمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سبک سازان شرق می باشد.

طراحی و اجرا: تیم نرم افزاری ترند